Arbëri

Mot me diell edhe të martën në Kosovë

 

Gjatë ditës së martë, në Kosovë pritet të mbajë mot me diell dhe me mundësi vranësirash.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.