Arbëri

Osmani i ndan Dua Lipas titullin “Ambasadore Nderi”

 

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, i ka ndarë të premten titullin “Ambasadore Nderi” këngëtares botërore Dua Lipa, në ceremoninë ku morën pjesë edhe burri dhe dy vajzat e presidentes.

Dua Lipa përformoi të enjten në “Sunny Hill”, në natën hapëse të këtij Festivali që po mbahet në Parkun e Gërmisë. Do të zgjasë katër ditë.