Arbëri

Mot me diell dhe vranësira të dielën në Kosovë

 

Të dielën në Kosovë do të mbajë mot ngjashëm me diell dhe vranësira, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK).

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-33 gradë Celsius.