Arbëri

Mot me diell të hënën në Kosovë

 

Të hënën në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira.

Sipas Institutit Hidrometeorologji, të Kosovës (IHK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-33 gradë Celsius.