Arbëri

Rakiq kërkon nga KFOR-i të përkujdeset që të mos përshkallëzojë situata e sigurisë në Kosovë

Foto: Tanjug
 

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiq, njëherit edhe ministër për Komunitete dhe Kthim në Qeverinë e Kosovës, bashkë me kryetarët serbë të komunave veriore janë takuar të enjten me komandantin e KFOR-it në Kosovë, Ferenc Kajarin.

Rakiqi raportohet nga Tanjugu të ketë thënë se KFOR-i duhet të garantojë se situata e sigurisë në Kosovë nuk do të përshkallëzohet.