Arbëri

Sot priten reshje

 

Të premten dhe të shtunën do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-29 gradë celsius.