Arbëri

Bie numri i të hospitalizuarve me koronavirus

Foto: KOHA
 

Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës (SHSKUK) ka bërë të ditur të premten se ka rënë numri i pacientëve të trajtuar me COVID-19 në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme.

Një foshnje aktualisht po trajtohet nga ky virus në Klinikën e Neonatologjisë.