Arbëri

Kurti takohet me përfaqësuesit e BE-së dhe shteteve të QUINT-it për dialogun

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka takuar përfaqësuesin e Posaçëm të Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomáš Szunyog, dhe ambasadorët e shteteve të QUINT-it të martën, në prag të takimeve në Bruksel.

Në takim u bisedua për takimet e ardhshme në Bruksel si dhe proceset e çështjet lidhur me dialogun ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Serbisë.