Arbëri

Moti të dielën në Kosovë me diell, temperaturat deri 31 gradë Celsius

 

Të dielën në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme, kryesisht në zonat malore.

Temperaturat minimale do të sillen nga 13 deri 16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet nga 27 deri 31 gradë Celsius, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.