Arbëri

Mot i vranët dhe me shi të martën në Kosovë

 

Ditët e fundit të gushtit vazhdojnë të mbeten nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik, ka njoftuar Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) të martën.

Si rrjedhojë edhe të martën pritet të mbajë mot i vranët dhe me shi. Sipas IHK-së, mund të ketë edhe shkarkime rrufesh.