Arbëri

Moti sot në Kosovë i paqëndrueshëm, pritet edhe shi

 

Edhe sot në vendin tonë pritet të mbajë mot i paqëndrueshëm, me diell dhe vranësira të cilat herë-herë kanë mundësi të sjellin reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas parashikimeve të motit nëpër vende të kufizuara reshjet e shiut mund të shoqërohen me breshër apo breshnizë.