Arbëri

Mot me diell dhe vranësira të dielën në Kosovë

 

Ditën e diele në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, ka bërë të ditur të shtunën Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK).

Sipas njoftimit, në pjesën e dytë të ditës, parashihet të ketë reshje shiu.