Arbëri

Konjufca pas pranimit të dosjes për vettingun në drejtësi: Reformë e domosdoshme

 

Kryetari i Parlamentit të Kosovës, Glauk Konjufca, ka njoftuar se të dielën ka pritur në takim kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe ministren e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, të cilët kanë dorëzuar dosjen me dokumentet përkatëse për procesin e vettingut në sistemin e drejtësisë.

Konjufca e ka quajtur vettingun një reformë të domosdoshme për sundimin e ligjit.