Arbëri

Mot me diell të mërkurën në Kosovë

 

Të mërkurën në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, kryesisht përgjatë relievit malor.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), temperaturat minimale do të lëvizin 6-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 26-29 gradë celsius.