Arbëri

PDK-ja kërkon nga Kurti, Nagavci e Murati që këtë fundjavë të gjejnë zgjidhje për grevën

Foto: KOHA
 

Partia Demokratike e Kosovës (PDK), ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti, ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci dhe ministri i Financave, Hekuran Murati, që këtë fundjavë të gjejnë një zgjidhje për t’i dhënë fund grevës në arsim.

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha, ka thënë në një konferencë për media të premten se fëmijët e Kosovës duhet të jenë në shkolla nga e hëna e ardhshme.