Arbëri

Halimi për Qeverinë Kurti: E paaftë, e papërvojë, kryeneçe dhe propaganduese

 

Të paaftë, të papërvojë, kryeneçe dhe me propagandë të vazhdueshme e ka cilësuar udhëheqjen e Qeverisë nga Lëvizja Vetëvendosje dhe kryeministri Albin Kurti, zëdhënësja politike e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Sibel Halimi.

Në emisionin “Java sonte me Rronin” në KTV, Halimi ka thënë se Qeveria Kurti “nuk po di çfarë të bëjë”, duke iu referuar telasheve me krizën në arsim si pasojë e grevave, atë në ekonomi, por edhe në shëndetësi. Halimi ka thënë se Vetëvendosje ende po vepron sikur të ishte në opozitë.