Arbëri

Petkoviq: Videomesazhet e Kurtit dhe Sveçlës për targat nuk i frikësojnë serbët

 

Drejtori i të ashtuquajturës Zyre për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe ministri i Brendshëm, Xhelal Sveçla, me videomesazhet e tyre nuk do t’ia arrijnë që të “frikësojnë serbët që të ndërrojnë targat”.

Ministri Sveçla të shtunën mbrëma ka postuar në Facebookun e tij një videomesazh tjetër në gjuhën serbe, ku u ka bërë thirrje qytetarëve serbë të Kosovës të ndërrojnë targat ilegale e t’i marrin targat RKS deri më datën 31 tetor.