Arbëri

Abdixhiku e quan Kurtin të paaftë, thotë se i bëri mësimdhënësit tabelë qitjeje

 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka thënë se në vend të qetësimit e përafrimit, kryeministri Albin Kurti po kërkon tension.

Sipas tij, ai s’mund të jetojë pa krizë prandaj dhe dënon mësimdhënësit e vendit.