Arbëri

Shqiptarët e Luginës kërkojnë nga SHBA-ja të trajtohen në dialogun Kosovë-Serbi

 

Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar, Ragmi Mustafi, ka thënë se zgjidhja e çështjes së Luginës së Preshevës është në tavolinën e Washingtonit.

Në një shkrim në Facebook, Mustafi ka thënë se “miqësia me SHBA-në është e përhershme dhe e përjetshme”, teksa ka postuar fotografi nga takimi me të deleguarin e SHBA-së për Ballkanin, Gabriel Escobar.