Arbëri

Danas: Vuçiqi planifikon të japë dorëheqje shkaku i Kosovës

Foto: AP
 

Gazeta serbe “Danas” shkruan të shtunën se presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, po planifikon të japë dorëheqje nga posti i tij, për t’ia lënë dikujt tjetër të vendos sanksione ndaj Rusisë dhe po ashtu për dialogun me Kosovën.

Danas citon Dragan J. Vuçiçeviq, kryeredaktor i “Informer” të ketë thënë se bashkëpunëtorë të Vuçiqit i kanë dhënë informacione se presidenti po planifikon të dorëhiqet.