Arbëri

Kurti pret përfaqësuesin special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor, flasin për dialogun

 

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur të hënën në takim Përfaqësuesin Special të Norvegjisë për Ballkanin Perëndimor, Arne Sannes Bjornstad, bashkë me ambasadorin norvegjez në Kosovë, Jens Erik Grondahl.

Në takim, sipas njoftimit, është diskutuar për marrëdhëniet midis Kosovës dhe Serbisë.