Arbëri

Hovenier dënon djegien e veturave me targa RKS në veri, kërkon shtyrje të vendimit

 

Akt kriminal dhe frikacak e ka quajtur ambasadori i Shteteve të Bashkuar të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier, djegien e veturave me targa RKS në veri. Mirëpo, ka bërë thirrje edhe një herë që zbatimi i vendimit për konvertimin e targave të shtyhet.

Përmes një shkrimi në Twitter të mërkurën, Hovenier ka thënë se SHBA-ja “dënon djegien ose shkatërrimin e pronës dhe çdo përpjekje për të frikësuar ata që kanë ose synojnë të marrin targa të veturës RKS sipas ligjit të Kosovës”.