Arbëri

Mot i vranët dhe me riga shiu të shtunën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga të dobëta shiu.

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë celsius.