Arbëri

Bislimi mohon se është arritur marrëveshja për targat

Foto: Alban Bujari - KOHA
 

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka mohuar se në takimin e fundit me përfaqësuesin e posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, është arritur ndonjë marrëveshje për çështjen e targave.

Bislimi në një tryezë diskutimi të organizuar nga BE-ja në Prishtinë të mërkurën, ka thënë se në takimin e djeshëm në Bruksel ishte vetëm ai dhe Lajçaku, porse nuk pati ndonjë marrëveshje.