Arbëri

​Deliu-Kodra: Shteti dështoi të ofronte mbrojtje për të ndjerën

Foto: Driton Paçarada/KOHA
 

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, deklaroi të enjten se shteti ka dështuar t’i ofrojë mbrojtje 35-vjeçares shtatzënë, tashmë e ndjerë, e cila u vra nga bashkëshorti i saj të mërkurën.

Ajo tha se PDK-ja ka parashtruar mocionin për interpelancë të kryeministrit Albin Kurti, derisa shtoi se në Kosovë po shtohen rastet e dhunës dhe të vrasjeve.