Arbëri

Sveçla kërkon nga IPK-ja t'i fillojë hetimet ndaj policëve që u morën me rastin e gruas shtatzënë

Xhelal Sfecla Xhelal Sfeqla
 

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla, ka kërkuar nga Inspektorati Policor i Kosovës t’i nisë hetimet ndaj punës, veprimeve dhe mosveprimeve të të gjithë zyrtarëve policorë që janë përfshirë në trajtimin e rastit të gruas shtatzënë që u vra të mërkurën para Gjinekologjisë.

Gruaja dyshohet se u vra nga ish-bashkëshorti i saj. Sveçla ka paralajmëruar masa ndaj atyre që mund të jenë përgjegjës për rastin.