Arbëri

Abdixhiku: Koha e reagimit ka kaluar, Kurti t’i mbajë përgjegjës njerëzit e tij

Foto: KOHA
 

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar se koha e reagimit për vrasjen e 35-vjeçarit ka kaluar dhe, sipas tij, tani kryeministri Albin Kurti duhet t'i mbajë përgjegjës njerëzit e tij.

Abdixhiku ka shkruar të enjten në Facebook se fillimisht, për rastin duhet të ketë dorëheqje dhe shkarkime, e më pas luftim të dukurisë së dhunës ndaj gruas.