Arbëri

Mot me vranësira të shtunën në Kosovë

 

Gjatë dy ditëve të fundjavës do të mbizotërojë mot me vranësira dhe mundësi për reshje shiu gjatë ditës së diele.

Parashikimi për ditën e sotme (e shtunë) është mjegull e vranësira të ulëta orëve të mëngjesit përgjatë ultësirave ndërsa ditën kryesisht me vranësira.