Arbëri

Haxhiu – Prokurorisë: Përndjek aktivistët e toleron kriminelët e të korruptuarit

FOTO: Driton Paqarada/KOHA
 

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka reaguar ndaj mbajtjes nën arrest për 48 orë të aktivisteve Neri Ferizi dhe Anita Mjeku të cila u arrestuan të enjten gjatë protestës kundër vrasjes së grave.

Haxhiu përmes një postimi në Facebook ka kritikuar Prokurorinë, duke thënë se po i toleron kriminelët e të korruptuar, ndërkaq po i përndjek aktivistët.