Arbëri

Moti sot në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të hënën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë celsius, ndërsa ato maksimalet ndërmjet 7-11 gradë.