Arbëri

Lajçaku tregon se çfarë u diskutua në takim me Vuçiqin

Takimi Miroslav Lajcak - Aleksandar vucic
 

Emisari i BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, ka treguar se në takimin që ka zhvilluar sot në Beograd me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka biseduar për çështjet aktuale, përfshirë kthimin e serbëve të Kosovës në institucione të Kosovës, për udhërrëfyesin për energji si dhe personat e pagjetur.

Lajçak ka thënë se është diskutuar rruga para drejt normalizimit të marrëdhënieve.