Arbëri

Mot kryesisht i vranët të martën në Kosovë

 

Të martën në Kosovë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende–vende me kushte për riga të intensitetit të dobët.

Në mëngjes parashihet të ketë mjegull mesatare deri të dendur.