Arbëri

Një ditë pas incidenteve, situatë e qetë në veri

Foto: Driton Paçarada / KOHA
 

Një ditë pas incidenteve që ndodhën në veri të Kosovës, të mërkurën situata është e qetë. Ekipi i KOHËS që po qëndron në Mitrovicë të Veriut, nuk ka parë forca të shtuara të Policisë.

Të martën në Zubin-Potok dhe në Mitrovicë të Veriut, zyrtarët komunalë të zgjedhjeve dhe zyrtarët policorë, derisa kanë tentuar t’i hapin zyrat e Komisioneve Komunale Zgjedhore, janë sulmuar me shok-bomba dhe të shtëna në ajër, nga persona të panjohur.