Arbëri

Begaj i kërkon Greqisë ta njohë Kosovën

 

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, i ka kërkuar kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që shteti i tij ta njohë Kosovën.

Në takimin që e ka zhvilluar me Mitsotakisin, i cili ka marr pjesë në Samitin BE-Ballkani Perëndimor, që është mbajtur të martën në Tiranë, Begaj ka theksuar se njohja e pavarësisë së Kosovës do t’i shërbente forcimit të sigurisë dhe paqes në rajon.