Arbëri

Sveçla: Pas krimeve të djeshme në veri qëndrojnë edhe ish-policë serbë

Foto: Driton Paqarada/KOHA
 

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka thënë se një pjesë e kriminelëve që qëndrojnë pas sulmeve të së martës në dy komunat veriore, Zubin Potok dhe Mitrovicë e Veriut, vijnë nga radhët e policëve serbë, të dorëhequr javë më parë.

Sveçla ka thënë të mërkurën në një konferencë për media, se pavarësisht kësaj, qytetarët serbë në komunat në veri nuk i janë përgjigjur sulmeve.