Arbëri

Lista Serbe i reagon Britanisë: Radoiçiq është bartës i rezistencës në veri

 

Lista Serbe (LS) ka reaguar pasi që Britania e Madhe i ka vendosur sanksione nënkryetarit të kësaj partie, Milan Radoiçiq.

Por në reagimin e LS-së thuhet se Radoiçiq është atdhetarë dhe bartës i rezistencës së serbëve në veri të Kosovës.