Arbëri

Moti në fundjavë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar të premten se në fundjavë do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Temperaturat minimle do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius.