Arbëri

Mot i vranët dhe me reshje shiu të shtunën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) ka njoftuar se gjatë vikendit parashihet të mbajë mot kryesisht i vranë dhe me reshje shiu.

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë celsius.