Arbëri

Mot i vranët dhe me intervale dielli të martën në Kosovë

 

Të martën në Kosovë pritet të mbajë moti i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK) thotë se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri-1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë celsius.