Arbëri

Haradinaj takon Escobarin, temë veriu

 

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me të dërguarin e posaçëm të SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar dhe ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Jeff Hovenier.

Ai shkroi në Facebook të martën se SHBA-ja është e fokusuar për zhvillimet në veri, derisa kërkesa e Escobarit dhe e Hovenierit është ulja e tensioneve dhe hiqja e barrikadave.