Arbëri

Mehaj reagon pas dënimit të Mustafës: Specialja është Gjykatë e padrejtë

 

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka reaguar për dënimit të ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) me 26 vjet burgim, nga Gjykata Speciale.

Në konferencën tradicionale të fundvitit, Mehaj ka thënë se Specialja është gjykatë e padrejtë ndërsa Ushtria Çlirimtare e Kosovës mbrojti popoullin dhe truallin e saj.