Arbëri

Kryediplomati grek flet me Lajçakun për tensionet në veri

 

Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias dhe përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, kanë zhvilluar të hënën një bisedë telefonike në lidhje me situatën në veri të Kosovës.

Dendias përmes një postimi në Twitter, ka thënë se me Lajçakun diskutuan për mundësitë e uljes së tensioneve në këtë pjesë të Kosovës.