Arbëri

Mot i ftohtë dhe me vranësira gjatë së martës

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se gjatë së martës do të mbajë mot me vranësira dhe me intervale me diell. Vranësirat më të fokusuara, sipas IHMK-së, do të shtrihen përgjatë relievit malor.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri në -2 gradë celsius, derisa temperaturat maksimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë.