Arbëri

Mot kryesisht i vranët të premten në Kosovë

 

Të premten në Kosovë pritet të mbajë kryesisht mot i vranët.

Sipas Prishtina Weather, temperaturat minimale do të sillen ndërmjet 0 dhe 2 gradë celsius, ndërsa ato maksimale prej 7 deri në 9 gradë celsius.