Arbëri

Lajçaku javën e ardhshme në Kosovë

 

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak, javën e ardhshme do ta vizitojë Prishtinën, ka mësuar KOHA.

Lajçaku do ta vizitojë Kosovën pas dinamizimit të Planit evropian dhe kërkesës për krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe, veçanërisht pas takimit të këshilltarit të lartë të Departamentit të Shtetit, Derek Chollet, me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti, të mërkurën në Prishtinë.