Arbëri

Mot i vranët të shtunën në Kosovë

 

Të shtunën në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe vende-vende me riga shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 3-6 gradë celsius”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK).