Arbëri

Begaj dekoron ambasadorin William Walker me medaljen “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”

 

Presidenti i Republikës Shqipërisë, Bajram Begaj, ka dekoruar ambasadorin amerikan, William Walker me medaljen “Kalorës i Urdhrit të Flamurit”. Begaj deklaroi me këtë rast, se Walker është njeriu që ndryshoi rrjedhën e historisë së Kosovës, rajonit tonë dhe të vetë NATO-s.

“Ambasadori William Walker është një personalitet ndërkombëtar, diplomat dhe humanist, i cili me punën dhe kontributin e tij krijoi një lidhje të pazgjidhshme me kombin shqiptar dhe me të gjithë qytetarët e Kosovës”, tha presidenti Bajram Begaj gjatë fjalës së tij në ceremoninë e dekorimit.