Arbëri

Begaj: Mbështesim dialogun me Serbinë, me kujdes ndaj integritetit të Kosovës

 

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj, ka theksuar se Shqipëria e mbështet dialogun në mes të Kosovës dhe Serbisë, duke qenë e kujdesshme ndaj integritetit të shtetit të Kosovës.

Begaj mbrëmjen e së mërkurës në ceremoninë e pritjes së përfaqësuesve të Trupit Diplomatik në Shqipëri, ka folur edhe për rrezikun për konflikt në Ballkan, që sipas tij, kanosej nga vendosja e barrikadave në veri të Kosovës.