Arbëri

Borë dhe shi të hënën në Kosovë

 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të hënën do të mbajë mot i vranët dhe me reshje shiu në viset e ulëta.

Sipas IHMK-së, në viset e larta pritet të ketë reshje bore, ndërsa reshjet do ta përfshijnë gjithë territorin e Kosovës.