Arbëri

Mundësi për reshje bore të premten në Kosovë

 

Të premten në Kosovë pritet të mbajë mot i vranët dhe me kushte për reshje bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës (IHK), temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të sillen ndërmjet 0 dhe 3 gradë celsius.